Zaginięcie Madeleine McCann. Podejrzewany o porwanie dziewczynki mógł dokonać wcześniej innej zbrodni

Portugalska policja wznowiła śledztwo w sprawie gwałtu, którego ofiarą padła w 2004 r. 20-letnia wówczas Hazel Behan. Irlandka uważa, że napastnikiem mógł być Christian B., który jest podejrzewany o uprowadzenie Madeleine McCann. Dziewczynka zaginęła w 2007 r., w trakcie wakacji w Portugalii. Miała wtedy trzy lata.

W kwietniu 2004 roku Hazel Behan, pracowniczka biura podróży, wyjechała do kurortu Praia da Rocha w Portugalii. Dwa miesiące później zamaskowany mężczyzna włamał się do mieszkania 20-letniej wówczas kobiety. Behan została związana, a później wielokrotnie zgwałcona. Napastnik przyłożył jej również nóż do gardła i groził śmiercią.  

Portugalska policja nie potrafiła zidentyfikować sprawcy i śledztwo zostało umorzone po kilku miesiącach. 

Zobacz wideo 20-letni sprawca pobicia i ataku na tle rasistowskim zatrzymany przez policję

Kolejna ofiara Christiana B.? Podejrzewany o porwanie Madeleine McCann mógł zgwałcić 20-letnią Irlandkę

W czerwcu 2020 r. media obiegła informacja, że głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia 3-letniej Madeleine McCann jest Christian B. Dziewczynka zaginęła w 2007 r., podczas rodzinnych wakacji w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Niemiec odsiaduje obecnie wyrok za gwałt na 72-letniej Amerykance, do którego doszło w 2005 r. - również w Praia da Luz - oraz posiadanie narkotyków.

Gdy Behan poznała szczegóły sprawy zgwałcenia starszej kobiety, zorientowała się, że w jej przypadku sposób działania napastnika był niepokojąco podobny. Co ważne, zarówno do obu ataków, jak i prawdopodobnego porwania Madeleine McCanne, doszło na portugalskim wybrzeżu, w miejscowościach oddalonych od siebie o około 30 kilometrów.

Behan skontaktowała się ze Scotland Yardem, który powiadomił o sprawie portugalską policję. Jak informuje Sky News, śledczy z Portugalii wznowili właśnie śledztwo ws. gwałtu na Irlandce. Niestety część materiałów dowodowych, w tym próbki DNA, zostało zniszczonych na polecenie sądu, co jest w Portugalii powszechną praktyką w sprawach, w których nie udało się ustalić sprawcy. 

Dziennikarze Sky News twierdzą, że nawet jeśli policja znajdzie dowody przeciwko Christianowi B., jest mało prawdopodobne, że zostanie stanie on przed sądem. Zgodnie z portugalskim prawem bowiem sprawa przedawniła się w 2019 r. 

Zaginięcie Madeleine McCann. Christian B. głównym podejrzanym 

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku w trakcie wakacji z rodzicami w Portugalii. W kurorcie Praia da Luz rodzice zostawili ją samą, śpiącą w pokoju hotelowym i wyszli na kolację. Utrzymują, że sprawdzali, czy córka śpi, jednak podczas jednej z takich wizyt, około godz. 22 dziecka nie było już w łóżku.

Więcej na ten temat: Zaginięcie Madeleine McCann. Co wiemy o dziewczynce, która zaginęła 13 lat temu w Portugalii?

Na początku czerwca 2020 r. brytyjska policja przekazała, że pojawił się nowy wątek w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Wytypowano bowiem nowego podejrzanego - 43-letniego Niemca, który był w portugalskim Algarve, gdy doszło do zaginięcia 3-latki, czyli 3 maja 2007 roku.

Więcej na ten temat:

W sprawę zaangażowali się ponadto niemieccy prokuratorzy, którzy stwierdzili, że dziewczynka została zamordowana przez swojego porywacza. - Wszystkie informacje, które zebraliśmy, wskazują, że dziewczynka nie żyje. Nie ma żadnych przesłanek, by było inaczej. Mamy rzeczy, o których nie możemy powiedzieć, wskazujące, że Madeleine nie żyje, nawet jeśli muszę przyznać, że nie mamy ciała - mówił prokurator Hans Christian Wolters w rozmowie z brytyjską stacją Sky.

Więcej o: