Niemcy. Policja szuka kierowcy ciężarówki z polską rejestracją, który uciekł z miejsca wypadku

Funkcjonariusze niemieckiej policji szukają sprawcy wypadku, do którego doszło w miniony wtorek. Kierowca samochodu na polskich numerach rejestracyjnych uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił poszkodowanemu pomocy.

Jak podano na stronie internetowej policji w Stade, do wypadku doszło we wtorek 21 lipca około godziny 14:40 na drodze krajowej numer 123 między miejscowościami Kutenholz i Essel w Dolnej Saksonii. Funkcjonariusze proszą świadków o informacje, które pomogą ustalić tożsamość sprawcy tego zdarzenia.

Wypadek w Niemczech. Policjanci szukają kierowcy ciężarówki z polską rejestracją

Jest nim kierowca samochodu ciężarowego z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych. Po wypadku sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Zgodnie z ustaleniami śledczych 34-letni kierowca samochodu dostawczego zaczął wyprzedzać kierowcę samochodu ciężarowego. Drugi kierowca, nie zwracając uwagi na ruch za nim, również zaczął zjeżdżać na lewy pas. Niemiecki kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał na bok i uderzył w przydrożne drzewo.

Ranny w wypadku 34-latek został przetransportowany do szpitala Stadtwerk Elbeklinikum. W wyniku zdarzenia samochód dostawczy został poważnie zniszczony. Szkody szacuje się na około 10 tysięcy euro.

Sprawca zdarzenia nie udzielił pomocy poszkodowanemu i kontynuował jazdę. Policjanci szukają teraz zarówno kierowcy ciężarówki, jak i świadków.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o: