Brazylia. Rekordowy dobowy przyrost zakażonych osób. W ciągu 24 godzin prawie 68 tysięcy przypadków

W ciągu ostatnich 24 godzin w Brazylii potwierdzono 67 860 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekordowa wartość i największy dobowy przyrost zakażonych osób od początku rozwoju pandemii.

Tak wysokie liczby spowodowały, że całościowo w Brazylii odnotowano 2 227 514 zainfekowanych, natomiast 82 771 osób zmarło. Poprzedni najwyższy dobowy przyrost pozytywnych wyników odnotowano 19 czerwca, kiedy to było ich 54 770 - podaje brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Zakażeni włodarze kraju. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli

Jedną z zakażonych osób jest prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przeprowadzono mu trzy testy na obecność koronawirusa i każdy z nich dał wynik pozytywny. Poza nim zakażonych jest dwóch ministrów tamtejszego rządu - minister edukacji Milton Ribeiro i minister ds. obywatelstwa Onyx Lorenzoni.

Niedawno Brazylia zaczęła częściowo luzować obostrzenia w niektórych regionach kraju, jednak rekordowa liczba nowych zakażeń może spowodować ponowne zamrożenie gospodarki. Epidemiolodzy stwierdzili, że do wzrostu zachorowań dochodzi w rejonach, gdzie wcześniej pandemia była pod kontrolą.

Sao Paulo największym siedliskiem wirusa

Zdecydowanie najbardziej dotkniętym przez koronawirusa stanem jest Sao Paulo, gdzie od początku pandemii potwierdzono 171 tysięcy zakażeń. Drugi na tej liście jest stan Campinas (14 tys. zakażeń), zaś trzeci Sao Bernardo do Campo (12,3 tys. zakażeń).

Jeśli chodzi o cały kraj, Brazylia zajmuje drugie miejsce pod względem zakażeń na całym świecie, tuż po Stanach Zjednoczonych, gdzie od początku pandemii potwierdzono 4,1 mln zakażonych osób.

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?
Więcej o: