Francja. Spanikowana minister nie zabrała maseczki na ceremonię. Twarz ukryła w dłoniach [WIDEO]

We wtorek 14 lipca minister delegowana ds. przemysłu Agnes Pannier-Runacher pojawiła się na Place de la Concorde w Paryżu, gdzie organizowana była ceremonia z okazji Dnia Bastylii. Na wydarzenie udała się bez maseczki ochronnej.

14 lipca we Francji wypada święto niepodległości. Z uwagi na surowe zasady sanitarne, obchody przeniosły się z Pól Elizejskich na Place de la Concorde. Każdego z uczestników obowiązywały identyczne zasady bezpieczeństwa - podaje francuski dziennik "Midi Libre".

Delegat ministra zapomniała zabrać maseczki

Chcąc dać dobry przykład obywatelom, wszyscy ministrowie, którzy brali udział w ceremonii przybyli na miejsce w maseczkach ochronnych. Następnie zasiedli w wyznaczonej strefie, aby wziąć udział w tradycyjnej paradzie wojskowej.

Delegat ministra przy ministrze gospodarki Agnès Pannier-Runacher przybyła na miejsce samochodem z kierowcą. Po przywitaniu innych dygnitarzy sama zdała sobie sprawę z tego, że nie nałożyła na twarz maseczki ochronnej. Po chwili zaczęła biec za pojazdem, którym przyjechała na ceremonię. Auto jednak odjechało.

Panika i poszukiwanie maseczki

W sieci pojawiło się nagranie stacji BFM TV. Widać na nim, jak spanikowana Pannier-Runacher ze zdenerwowaniem wskazywała innym osobom, że w odróżnieniu od innych uczestników nie ma maseczki.

Sytuacja szybko jednak wróciła do normy. Po kilku chwilach Pannier-Runacher otrzymała zapasową maseczkę, po czym już bez problemów dołączyła do innych uczestników wydarzenia.

 
Zobacz wideo Katarzyna Lubnauer o wyniku wyborów prezydenckich
Więcej o: