Austria. Tragiczny wypadek na popularnym szlaku górskim. Nie żyją dwie osoby

W wyniku osunięcia się skał na turystów w wąwozie Bärenschützklamm zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych. Do zdarzenia doszło w Austrii w regionie Styria, znajdującym się na południu kraju.

Wypadek miał miejsce w środę w miejscowości Bärenschützklamm. Turyści przemierzali popularną ścieżkę prowadzącą przez wąwóz na północy od miasta Graz. Szlak pełen jest drewnianych pomostów oraz  schodów, otoczonych wysokimi na kilkanaście metrów skałami.

Austria. Na turystów przemierzających popularny szlak osunęły się skały. Nie żyją 2 osoby

W pewnym momencie ze ściany znajdującej się nad turystami oberwały się kawałki skały. Opadające głazy zerwały niektóre z drewnianych pomostów. W wyniku zdarzenia zginęły dwie kobiety. Jak podaje Reuters, była to 50-letnia Węgierka oraz 21-letnia Austriaczka.

Osiem osób zostało rannych, jedna z nich znajdowała się w ciężkim stanie.

Austria. Szlak zostanie tymczasowo zamknięty dla turystów

Ze względu na trudne warunki geograficzne, na miejsce wysłano trzy helikoptery. Ratownicy musieli zjechać ze szczytu skał na linach, aby dotrzeć na miejsce wypadku. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala śmigłowcami.

Akcja ratownicza, która rozpoczęła się około południa trwała kilka godzin. Reuters informuje, że pomosty oraz drabiny były sprawdzane w maju bieżącego roku. Policja przekazała, że wąwóz zostanie tymczasowo zamknięty dla turystów.

Zobacz wideo Jazda na granicy życia i śmierci. Policja publikuje kompilację wyczynów kierowców
Więcej o: