W Rosji zatrzymano gubernatora. Jest podejrzewany o organizowanie zabójstw

W Rosji zatrzymano Siergieja Furgała, rosyjskiego gubernatora Kraju Chabarowskiego. Polityk jest podejrzany o organizowanie płatnych zabójstw. Postępowanie karne prowadzą Komitet Śledczy oraz Federalna Służba Bezpieczeństwa. Według rosyjskich mediów w ciągu pięciu ostatnich lat w kraju zatrzymano i skazano za różnego rodzaju przestępstwa kilkudziesięciu urzędników państwowych.

Śledczy dowodzą, że gubernator Siergiej Furgal w latach 2004-2005 miał być organizatorem zabójstw na zlecenie. Głównym celem było wyeliminowanie przedsiębiorców prowadzących interesy w Kraju Chabarowskim (na dalekim wschodzie Rosji nad Morzem Ochockim) i obwodzie amurskim.

Zobacz wideo Rosyjskie wojsko atakuje Finlandię. Film szkoleniowy z rozmachem

Rosyjscy urzędnicy zatrzymani za organizowanie zabójstw na zlecenie oraz działanie w zorganizowanej grupie przestępczej

Przedstawiciele organów ścigania nie zdradzili nazwiska zleceniodawcy zabójstw oraz listy ofiar. - W zeszłym roku rosyjskie organy ścigania zatrzymały Nikołaja Mistriukowa, prawdopodobnego wspólnika gubernatora Furgała - informuje "Radio Svoboda". Mężczyzna podejrzewany jest o współudział w zamordowaniu kilku rosyjskich przedsiębiorców. 

Media informują o dodatkowych czterech osobach, które mogły złożyć zeznania obciążające Siergieja Furgała. Gubernator Kraju Chabarowskiego nie był jedynym urzędnikiem, któremu postawiono tego rodzaju zarzuty. W 2019 roku, w sali obrad Rady Federacji aresztowano deputowanego Raufa Araszukowa, któremu postawiono zarzut kierowania grupą przestępczą, która m.in. dokonywała zabójstw. 

Więcej o: