Nie żyje Mary Kay Letourneau. W latach 90. była na okładkach. Zgwałciła ucznia, a potem wzięła z nim ślub

Mary Kay Letourneau w latach 90. stała się bohaterką tabloidów. Kobieta została skazana za gwałt na swoim 13-letnim uczniu, a jeszcze zanim skończył on 15 lat, urodziła dwójkę jego dzieci. Po odbyciu wyroku, dorosły już mężczyzna, wniósł o zniesienie zakazu kontaktu i para wzięła ślub. Letourneau zmarła na raka.

Letourneau miała 34 lata, kiedy nawiązała relację z jednym ze swoich uczniów, 12-13-letnim wówczas Villim Fualaau. W 1996 roku policja nakryła ich w minivanie. Początkowo Letourneau twierdziła, że towarzyszący jej nastolatek jest pełnoletni, później przekonywała policję, że w aucie do niczego nie doszło, a ona sama zajmowała się opieką nad chłopakiem. Rodzina Villiego złożyła jednak zawiadomienie ws. molestowania małoletniego. 

Zakaz zbliżania się nie powstrzymał byłej nauczycielki

Podczas procesu kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, a w oczekiwaniu na wyrok urodziła dziecko Fualaau'a. Kobieta miała z poprzedniego związku czwórkę dzieci. Z pierwszym mężem rozwiodła się już z więzienia. 

Letourneau poszła na ugodę, wedle której miała spędzić w zakładzie karnym zaledwie kilka miesięcy i przez trzy lata odbywać terapię dla przestępców seksualnych, ale miała już nigdy nie kontaktować się z Fualaau, swoją piątką dzieci i innymi nieletnimi.

Nie wypełniła jednak warunków ugody. Po dwóch tygodniach od wyjścia z więzienia policja przyłapała ją w samochodzie z byłym uczniem. Wówczas była nauczycielka wróciła do więzienia na ponad siedem lat. Był to początek roku, a w październiku kobieta urodziła drugie dziecko, którego ojcem był Fualaau.

Szczęśliwa para czy "niezdrowa relacja"?

Letourneau odbyła całość kary, ale nadal obowiązywał ją zakaz zbliżania się do ofiary. Fualaau - wówczas 21-letni - wywalczył jego zniesienie i para pobrała się w 2005 roku. Prawa do relacji z uroczystości otrzymała telewizja Entertainment Tonight. 

Zobacz wideo Echa dokumentu o Jacksonie. Radio BBC nie gra jego muzyki

Jak podają amerykańskie media, Fualaau w 2017 roku wniósł o rozwód, ale później go wycofał. Ostatecznie para rozwiodła się w sierpniu 2019 roku. Mężczyzna po rozwodzie przyznał, że nie była to zdrowa relacja, choć w trakcie trwania małżeństwa twierdził, że nie jest ofiarą i nie wstydzi się swojego związku.

O śmierci Leyourneau poinformował jej prawnik. Kobieta od około dziewięciu miesięcy walczyła z chorobą nowotworową. Zmarła w otoczeniu rodziny, w tym Viliego Fualaau, który przez ostatni miesiąc, choć byli już po rozwodzie, opiekował się nią.

Więcej o: