USA. Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie. Ronnie i Donnie Galyon zmarli w wieku 68 lat

Nie żyją Ronnie i Donnie Galyon. Bracia zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnesa jako najdłużej żyjąca para bliźniaków syjamskich na świecie. Mężczyźni zmarli w wieku 68 lat.

Ronnie i Donnie Galyon z Beavercreek w stanie Ohio w USA urodzili się 28 października 1951 roku. Mężczyźni przez całe życie byli połączeni na wysokości brzucha, mieli m.in. wspólny układ trawienny. Lekarze proponowali ich rodzicom próbę rozdzielenia chłopców tuż po narodzinach, jednak ci nie zgodzili się na to, obawiając się śmierci bliźniaków. 

Ronnie i Donnie Galyon zaczęli pracę w wieku trzech lat. Byli "dziwadłami" w objazdowym cyrku

Pierwsze dwa lata życia chłopcy spędzili w szpitalu. Kiedy skończyli trzy lata, stali się jednymi żywicielami swojej rodziny. Zaczęli pracować w cyrku i podczas karnawałów, o czym zadecydował ich ojciec.

Podróżowali po Kanadzie i USA, gdzie pokazywano ich w niesławnych "pokazach dziwadeł". Chłopcy nigdy nie zdobyli wykształcenia, ponieważ uznawano ich za "zbyt rozpraszających" dla innych dzieci. Mężczyźni odeszli z branży rozrywkowej dopiero w 1991 roku. Ich praca w cyrku pomagała w pokrywaniu kosztów  leczenia i utrzymywaniu rodziny, w której było łącznie dziewięcioro dzieci - pisze "Daily Mirror"

Od momentu odejścia z cyrku do 2010 roku Ronnie i Donnie Galyon mieszkali samotnie. Pogarszający się stan zdrowia zmusił ich jednak do zamieszkania z rodziną. W 2014 roku, na krótko przed ukończeniem 63 roku życia, bracia zostali uznani za najdłużej żyjącą parę bliźniąt syjamskich na świecie i wpisani do Księgi Rekordów Guinnesa - relacjonuje portal Time.  

Więcej o: