Brazylia. Sytuacja w kraju coraz bardziej dramatyczna. Koronawirus zabił już ponad 60 tysięcy osób

Ministerstwo Zdrowia Brazylii poinformowało, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła już liczbę 60 tysięcy. Tylko w środę 1 lipca na terenie całego kraju odnotowano ponad tysiąc kolejnych zgonów.

W ostatnich dniach Brazylia stała się krajem, w którym potwierdzono najwyższy dobowy przyrost ofiar. Jest też drugim po Stanach Zjednoczonych krajem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa.

Ponad 60 tysięcy ofiar śmiertelnych w Brazylii - statystyki są coraz gorsze

W środowym raporcie brazylijskiego ministerstwa zdrowia pojawiła się informacja o niemal 47 tysiącach nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zakażonych wzrosła już do 1,45 miliona osób. Od początku pandemii wyzdrowiało niemal 827 tysięcy dotychczasowych pacjentów.

1 lipca odnotowano ponadto 1038 ofiar śmiertelnych, wskutek czego całkowita liczba zgonów w Brazylii wzrosła do 60,6 tysiąca. W samym Rio de Janeiro śmiertelność z powodu koronawirusa wynosi 584 przypadki na milion mieszkańców. Jest to ponad dwukrotnie wyższy wskaźnik od średniej dla całego kraju (284).

Liczba zakażonych rdzennych mieszkańców może być znacznie większa

Stacja CNN przekazała, że wśród ofiar koronawirusa znalazło się kilkunastu członków rdzennej społeczności Xavante. Brazylijskie Ministerstwo Zdrowia obawia się zwiększonego ryzyka zakażeń wśród tej kilkunastotysięcznej społeczności.

Eksperci są zdania, że w całej Brazylii liczba infekcji jest zdecydowanie wyższa. Niektóre ekspertyzy oceniają, że całkowita liczba zakażonych może wynosić nawet 10 milionów osób.

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii
Więcej o: