W這chy. Cia這 polskiego nurka wy這wione z jeziora Garda. Na brzegu czeka豉 jego matka

S逝瘺y ratunkowe wy這wi造 cia這 45-letniego Polaka, kt鏎y planowa osi庵n望 g喚boko嗆 70 metr闚 w jeziorze Garda na wysoko軼i wsi Campione del Garda. To kolejna ju 鄉ier nurka w tym zbiorniku wodnym.

Włoskie służby zostały poinformowane o sytuacje przez matkę płetwonurka, która czekała na niego na brzegu. Gdy jej syn się nie wynurzał, kobieta postanowiła wezwać pomoc - informuje dziennik "Il Giorno".

W poszukiwaniach udział brało wiele osób. Ciało znaleziono na głębokości 162 metrów

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w poniedziałek. 45-letni Polak zszedł do wody w celu osiągnięcia głębokości około 70 metrów. Po dłuższym czasie gdy nie wynurzał się na powierzchnię, zaniepokojona matka wezwała służby ratunkowe. Już na początku zdołano ustalić, że mężczyzna posiadał zapas tlenu na około dwie godziny nurkowania.

Poszukiwania rozpoczęto około godziny 15:30. Udział w nich brali nie tylko ratownicy, ale także karabinierzy i strażacy, a nawet wolontariusze. Do akcji włączono również śmigłowiec ratowniczy, który również pomagał w odszukaniu 45-latka. Ostatecznie jego ciało wyłowiono w pobliżu miasta Limone sul Garda (około 10 km od wsi Campione) w późnych godzinach nocnych, dzięki podwodnemu robotowi. Znajdowało się na głębokości 162 metrów.

Jezioro Garda i śmierć innych Polaków

To nie pierwszy raz, gdy Polak nie wypłynął po próbie zanurzenia się jak najgłębiej w jeziorze Garda. W październiku 2018 roku zginął Adam Pawlik, który próbował zanurzyć się na głębokość 330 metrów. Jego ciało odnaleziono na głębokości 284 metrów.

W lipcu 2019 roku z kolei, w takich samych okolicznościach zginął Sebastian Marczewski, weteran wojny w Afganistanie, który próbował zejść na głębokość 333 metrów. Jego ciało zlokalizowano na głębokości ponad 150 metrów.

Zobacz wideo Samochód Jasia Fasoli i symbol Zjednoczonego Królestwa - recenzja elektrycznego modelu Mini
Wi璚ej o: