W ataku nożownika w Reading zginęły trzy osoby. Policja przyznaje: To był akt terroru

Brytyjska policja traktuje atak nożownika w Reading jako akt terroru. Do zdarzenia doszło w tamtejszym parku w piątek wieczorem. Zginęły trzy osoby, a trzy inne zostały poważnie ranne.

Wcześniej zarówno policja, jak i minister zdrowia Matt Hancock informowali, że atak nie był traktowany jako akt terroru.

Wielka Brytania. Atak w Reading aktem terroru

Jednocześnie szef resortu zastrzegał, że sprawa zostanie szczegółowo przeanalizowana. Dowódca antyterrorystycznej komórki w policji metropolitalnej Neil Basu powiedział, że obecnie nie ma powodu, by osoby przebywające w zatłoczonych miejscach czuły się zagrożone. - Chciałbym publicznie poprosić: kontynuujcie codziennie życie, ale bądźcie czujni, gdy jesteście w miejscu publicznym - zaapelował.

Zobacz wideo Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry

W ataku nożownika w mieście Reading na południu Anglii zginęły trzy osoby. Kolejne trzy są poważnie ranne - poinformowała brytyjska policja. Podejrzany o dokonanie ataku 25-letni mężczyzna, pochodzący z Reading, został zatrzymany. BBC, bazując na własnych ustaleniach w brytyjskich służbach, podaje, że mężczyzna z ma korzenie libijskie. Policja podkreśla, że obecnie nic nie wskazuje, by w atak były zaangażowane inne osoby.

Wcześniej w ogrodach Forbury Gardens, gdzie doszło do zamachu, odbywała się manifestacja Black Lives Matter. Policja wykluczyła, by atak nożownika miał związek z tym wydarzeniem.

Więcej o: