Atak nożownika w Wielkiej Brytanii. Nie żyją trzy osoby. Policja zatrzymała mieszkańca Reading

Trzy osoby zginęły w ataku nożownika w miejscowości Reading na południu Anglii. Kolejne trzy są poważnie ranne - poinformowała brytyjska policja. Według niej, jest za wcześnie, by mówić o motywach sprawcy. Podejrzany o dokonanie ataku 25-letni mężczyzna, pochodzący z Reading, został zatrzymany.

Policja poinformowała również, że zdarzenie w tej chwili nie jest traktowane jako akt terrorystyczny. Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. Jak informuje BBC funkcjonariusze na chwilę obecną nie szukają innych osób, które mogłyby być powiązane ze sprawą. 

Zobacz wideo „Pociesza mnie, że społeczeństwo jest mądrzejsze niż politycy”

Do ataku doszło w ogrodach Forbury Gardens w centrum Reading, miasta położonego o około 60 kilometrów od Londynu. Wcześniej odbywała się tam demonstracja antyrasistowska Black Lives Matter. Według policji i organizacji nie miało to jednak związku z atakiem nożownika.

Podejrzany wcześniej był już karany, ale - jak informuje brytyjska telewizja - wyrok odsiadywał za pomniejsze przestępstwa. Na razie nic nie wskazuje, by był związany z organizacjami terrorystycznymi.

Więcej o: