Biden wygrywa w sondażu z Trumpem. Większość Amerykanów uważa, że w USA nie dzieje się dobrze

W najnowszym sondażu Joe Biden ma osiem punktów procentowych przewagi nad Donaldem Trumpem. Jednocześnie w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Associated Press większość Amerykanów przyznaje, że nie jest zadowolona z obecnej sytuacji w USA.

Z sondażu przeprowadzonego przez Quinnipiac University wynika, że gdyby wybory odbywały się 18 czerwca, na Joe Bidena zagłosowałoby 49 proc. respondentów. Donald Trump zanotował z kolei 41 proc. poparcia. Jak czytamy na stronie uniwersytetu, w podobnym sondażu przeprowadzonym 20 maja Biden wyprzedzał Trumpa w stosunku 50 do 39 proc.

Sondaż. Joe Biden ma przewagę nad Donaldem Trumpem

Ze szczegółowych danych z badania wynika, że większość kobiet popiera Bidena, w grupie mężczyzn zaś przewagę ma Trump. Biden ma też większe poparcie wśród Afroamerykanów i Latynosów, natomiast biali wyborcy w większości są za Trumpem.

Sondaż zbiegł się w czasie z opublikowaniem przez Associated Press wyników badania dot. obecnej polityki USA. Wynika z niego, że pięć miesięcy przed wyborami większość Amerykanów, w tym 63 proc. wyborców Partii Republikańskiej, uważa, że kraj zmierza w złym kierunku. Dwie trzecie badanych osób (w tym 37 proc. Republikanów) uważa, że Trump odpowiada za większe podziały w USA. 

Zobacz wideo Schnepf: Wszystkiego się nie da w USA zmienić

W badaniu jedynie 24 proc. ankietowanych przyznało, że USA idzie w dobrą stronę. Ostatni raz tak niski wskaźnik zadowolenia odnotowano w 2017 roku. Jednocześnie 37 proc. badanych uważa, że Trump dobrze radzi sobie z epidemią koronawirusa, co oznacza siedmioprocentowy spadek wobec 44 proc. w marcu.