"Szaleni zabójcy" w latach 80. terroryzowali Brabancję. Policja opublikowała zdjęcie mężczyzny ze strzelbą

Policja w Belgii opublikowała zdjęcie mężczyzny ze strzelbą. Z notatki na stronie wynika, że może on mieć związek z "zabójcami z Brabancji". To gang, który między 1982 a 1985 rokiem zabił w tej prowincji 28 osób.

Lakoniczny komunikat na stronie belgijskiej policji został opublikowany we wtorek. Pod zdjęciem mężczyzny ze strzelbą czytamy, że jest on poszukiwany w związku ze śledztwem dot. gangu z Nivellers (znanym także jako "Gang szalonych zabójców z Brabancji). Z notatki dowiadujemy się, że mężczyzna dzierży strzelbę SPAS 12 włoskiej firmy Franchi. Fotografia powstała w 1982 roku.

Zobacz wideo Płock. 20-letni kurier porwany i zamordowany w lesie. "Był wożony w bagażniku przez kilka godzin"

Belgia. Jest nowy trop ws. "zabójców z Brabancji"

"Gang szalonych zabójców z Brabancji" wziął swoją nazwę od prowincji w Belgii, gdzie w latach 80' działała brutalna grupa przestępcza. W latach 1982-1985 w trakcie rabunków i licznych napaści zginęło 28 osób, także dzieci. W czasie swojej działalności napadli na dziesiątki sklepów, barów i marketów. Byli bezlitośni; swoje ofiary zabijali nawet wtedy, gdy udało im się pozyskać pieniądze lub kosztowności. Jak informuje BBC, czasem torturowali ludzi przed zabiciem.

W 2018 r. belgijscy śledczy wznowili dochodzenie. Jak tłumaczono, od lat 80' nastąpił znaczny postęp w technice kryminalistycznej. W ciągu ostatnich dwóch lat policja przeanalizowała tysiące dokumentów związanych z napadami. Wykonano 1200 testów DNA i zidentyfikowano 3000 osób, które mogą w jakiś sposób mieć jakiś związek ze zbrodniami.

Więcej o: