Wielka Brytania. Stłuczka samochodu premiera Borisa Johnsona. Przed maskę wyskoczył człowiek

Samochód, którym jechał premier Wielkiej Brytanii, uczestniczył w środę w stłuczce. Przed maskę pojazdu, w którym siedział Boris Johnson, wyskoczył uczestnik demonstracji odbywającej się przed parlamentem.

Samochód premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona, uczestniczył w środę w stłuczce. Do wypadku doszło wczesnym popołudniem, tuż po cotygodniowej sesji pytań posłów do szefa rządu. Miała miejsce pod parlamentem, który szef rządu Wielkiej Brytanii opuszczał, by - jak pisze CNN - udać się do swojej siedziby na Downing Street.

Zobacz wideo Oko na świat. Co zmieni się dla nas po brexicie?

Wielka Brytania. Boris Johnson miał stłuczkę. Przed jego samochód wybiegł człowiek

W kierunku samochodu, którym jechał premier, w pewnym momencie zaczął biec uczestnik demonstracji przeciwko polityce Turcji wobec Kurdów. Protestujący demonstrowali właśnie przed parlamentem. By nie uderzyć w mężczyznę, kierowca Borisa Johnsona gwałtownie zahamował, a auto ochrony, które jechało za nim, uderzyło w tył pojazdu, premiera. W efekcie stłuczki na samochodzie osobowym pozostało wgniecenie.

Premier Boris Johnson nie ucierpiał w trakcie kolizji, podobnie jak mężczyzna, który wybiegł przed maskę jego samochodu, a którego w porę zdążyli schwytać policjanci, co widać na poniższym nagrani, zamieszczonym na Twitterze.

Demonstrant został zatrzymany, a konwój odjechał w kierunku siedziby szefa rządu.

Więcej o: