Wybuch cysterny w Chinach. Nie żyje co najmniej 19 osób, prawie 200 jest rannych [WIDEO]

W sobotę po południu doszło do wybuchu cysterny niedaleko miasta Wenling we wschodniej części Chin. W wyniku tragedii zginęło co najmniej 19 osób. Wypadek nagrały kamery przejeżdżających w pobliżu samochodów.

Cysterna transportująca gaz ziemny eksplodowała na zjeździe z autostrady w Wenling, nadmorskim mieście w prowincji Zhejiang. CNN pisze, że w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 19 osób, a kolejne 189 zostało rannych. Eksplozja spowodowała, że zawaliło się kilka okolicznych budynków. Zhu Minglian, zastępca burmistrza miasta Wenling, poinformował, że w poszukiwanie zaginionych zostało zaangażowanych co najmniej 2600 ratowników - podaje BBC

Eksplozja cysterny w Chinach. Służby badają przyczynę tragedii

Tragiczne zdarzenie zostało zarejestrowane przez wiele kamer, m.in. znajdujących się w przejeżdżających w pobliżu samochodach. Nagrania te pokazują ogrom zniszczeń spowodowanych eksplozją - kłęby dymu, zawalone budynki i płonące wraki samochodów. 

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu cysterny. Chińskie władze twierdzą, że eksperci badają, co mogło spowodować eksplozję. Lokalne media podają z kolei, że firma będąca właścicielem pojazdu była karana już 11 razy za awarie zagrażające zdrowiu i bezpieczeństwu.

W ciągu ostatnich 20 lat Chiny stworzyły rozległą sieć autostrad, co przyczyniło się do wzrostu ruchu samochodowego w kraju. Chińskie drogi nie są jednak zbyt bezpieczne. Jak pisze BBC, powołując się na dane Światowej Organizacji Zdrowia, w wypadkach drogowych ginie co roku ponad 200 tysięcy Chińczyków. 

Więcej o: