Ukraina. Ustalono dane ponad 60 uczestników strzelaniny w Browarach. "Niektórzy próbują się ukryć"

Ukraińska policja zatrzymała do tej pory 28 osób, które brały udział w piątkowej strzelaninie w jednej z dzielnic mieszkalnych w miejscowości Browary pod Kijowem. Ustalono dotychczas tożsamość ponad 60 uczestników zdarzenia.

Policja zidentyfikowała ponad 60 osób, które uczestniczyły w porannej piątkowej strzelaninie w Browarach - poinformował wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

"Niektórzy próbują się ukryć. Ale to im się nie uda" - podkreślił wiceminister.

Do tej pory zatrzymano 28 osób. Prokuratura domaga się zasądzenia wobec nich dwumiesięcznego aresztu. Skonfiskowano również szesnaście egzemplarzy broni i sześć pojazdów.

Ukraina. Strzelanina w Browarach

W strzelaninie w podkijowskiej miejscowości Browary brało udział kilkadziesiąt osób. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

Według policji, przyczyną zdarzenia był konflikt między legalnymi i nielegalnymi przewoźnikami na trasie Browary-Kijów. Kryminalne rozrachunki miały dotyczyć przewozów tzw. marszrutkami. Konflikt miał wyniknąć z powodu "nieprzejrzystego podziału tras", wytyczonych przez kijowskich urzędników. Część z tras mogła być przydzielona przewoźnikom niesprawiedliwie, po przyjęciu łapówek.

Jak podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, uczestnicy strzelaniny pochodzą z różnych regionów kraju. Za udział mieli otrzymać po 800 hrywien - informuje 112.ua.

Więcej o: