Ukraina. Strzelanina z udzia貫m oko這 stu os鏏 na osiedlu mieszkalnym w Browarach pod Kijowem

W miejscowo軼i Browary pod Kijowem dosz這 do strzelaniny, w kt鏎ej mog這 wzi望 udzia nawet oko這 stu os鏏. Policji na razie uda這 si uj望 oko這 dziesi璚iu uczestnik闚. Minister spraw wewn皻rznych zapowiedzia jednak zbiorowe zatrzymania.

Jak podaje portal inforesist.org, informacje o strzelaninie na jednym z osiedli miasta Browary na Ukrainie wpłynęły na policję około godziny 7:15 w piątek 29 maja. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszom udało się zatrzymać dziesięciu uzbrojonych mężczyzn. Były to osoby, które przybyły do miasta z innych regionów kraju.

Strzelanina z udziałem stu osób na osiedlu mieszkaniowym na Ukrainie

Z ustaleń policji wynika, że do strzelaniny doszło w związku z konfliktem między przedsiębiorcami zajmującymi się przewozami pasażerskimi oraz nielegalnymi przewoźnikami. Kryminalne rozrachunki miały dotyczyć przewozów tzw. marszrutkami.

Konflikt miał wyniknąć z powodu "nieprzejrzystego podziału tras", wytyczonych przez kijowskich urzędników. Część z tras mogła być przydzielona przewoźnikom niesprawiedliwie, po przyjęciu łapówek.

 

W wyniku strzelaniny ranne zostały trzy osoby. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował, że prowadzone będą zbiorowe zatrzymania osób, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. W sprawie strzelaniny zostało już wszczęte śledztwo. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli egzemplarze broni myśliwskiej.

Zobacz wideo CBŚP zatrzymało 28 osób. Parały się nielegalnym handlem bronią
Wi璚ej o: