Dwie osoby przeżyły katastrofę samolotu pakistańskich linii. Airbus spadł podczas drugiej próby lądowania

97 osób zginęło, dwie przeżyły katastrofę samolotu pasażerskiego w Pakistanie. Maszyna państwowej linii Pakistan International Airlines spadła na gęsto zabudowane przedmieścia Karaczi. Na jej pokładzie było 99 osób. Samolot leciał z Lahaur do Karaczi. Rozbił się, gdy po raz drugi próbował wylądować.

Świadkowie twierdzą, że samolot najpierw zawadził o antenę telefonii komórkowej, a potem spadł na budynki, po czym doszło do eksplozji.

Pakistańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że odnaleziono wszystkie ciała pasażerów i członków załogi. Wcześniej pobliski szpital podawał też, że są zabici w budynkach, na które spadła maszyna.

Przyczyna katastrofy nie jest znana. Służby lotnicze przypuszczają, że mogło dojść do awarii silników. Do wypadku doszło tuż po tym, jak władze kraju zezwoliły na ponowne loty samolotów pasażerskich, uziemionych wcześniej przez pandemię koronawirusa.

W ostatniej dekadzie w Pakistanie doszło do trzech dużych katastrof lotniczych, w których łącznie zginęło ponad 300 osób.

Więcej o: