Katastrofa samolotu Kanadyjskich Sił Powietrznych. Nie żyje rzecznika zespołu akrobacyjnego "Snowbirds"

W niedzielę samolot zespołu akrobacyjnego Kanadyjskich Sił Powietrznych "Snowbirds" rozbił się w mieście Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej. Potwierdzono, że w katastrofie zginęła rzeczniczka zespołu kpt. Jennifer Casey, natomiast pilot samolotu doznał poważnych obrażeń, które jednak nie zagrażają życiu. Kondolencje rodzinie zmarłej złożył premier Kanady Justin Trudeau.

Od kilku tygodni zespół akrobacyjny Kanadyjskich Sił Powietrznych "Snowbirds" odbywał pokazowe loty po całym kraju. Pokazy akrobacji lotniczych były wyrazem wdzięczności dla pracowników służby zdrowia, którzy walczą z epidemią koronawirusa. 

W niedzielę ok. godz. 15 czasu lokalnego jedna z maszyn niedługo po starcie rozbiła się w mieście Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej. Samolot Canadair CT-114 spadł na ziemię tuż obok zabudowań gospodarczych, które stanęły w płomieniach. 

Kanadyjskie Siły Powietrzne potwierdziły później, że w katastrofie zginęła rzeczniczka zespołu "Snowbirds" kpt. Jennifer Casey. Poinformowano też, że pilot samolotu kpt. Richard MacDougall doznał poważnych obrażeń, które jednak "nie zagrażają życiu". 

W przeszłości Casey była dziennikarką radiową związaną ze stacją NEWS 95.7 w Halifax. 

Po katastrofie samolotu Canadair CT-114 kondolencje rodzinie zmarłej przekazał premier Kanady Justin Trudeau. "Łącze się w bólu ze wszystkimi Kanadyjczykami po stracie kpt. Casey. Jej bliskim przesyłam najgłębsze kondolencje. Kpt. MacDougallowi życzę natomiast jak najszybszego powrotu do zdrowia" - napisał na Twitterze Trudeau.

Zobacz wideo Katastrofa samolotu pasażerskiego w Stambule. Samolot przełamał się na pół. Nie ma ofiar śmiertelnych [RUPTYLY/x-news]
Więcej o: