Wielka Brytania. Uczestnik loterii stracił milion funtów. Nie zgłosił się po odbiór nagrody

Uczestnik loterii National Lottery w Wielkiej Brytanii zaprzepaścił szansę na zostanie milionerem. Chociaż wygrał milion funtów (ok. 5,2 mln złotych), nie zgłosił się po wygraną.

Szczęśliwy los Lotto zakupiono 9 listopada 2019 roku w mieście Swindon na południu Wielkiej Brytanii. Jego właściciel trafił wszystkie sześć liczb oraz bonusową siódmą liczbę. Na odbiór nagrody w wysokości miliona funtów miał 180 dni. Nie stawił się jednak w kolekturze, co oznacza, że nie zostanie milionerem. Pieniądze, których nie odebrał, trafią do organizacji charytatywnych wybranych przez National Lottery.

- Niestety, mogę potwierdzić, że posiadacz kuponu nie zgłosił się w terminie, aby odebrać swoją nagrodę, przez co stracił znaczną ilość pieniędzy. Aby uniknąć powtórzenia się tej niefortunnej sytuacji, zachęcamy wszystkich graczy do grania i sprawdzania kuponów online - w rozmowie z BBC powiedział Andy Carter, starszy doradca zwycięzców w National Lottery. 

Zobacz wideo #Hot16Challenge2 w szczytnym celu opanowało polskiego Youtube’a

"Spróbuj sprawdzić kieszenie odzieży, portfele, torby i oparcie kanapy"

Termin odebrania nagrody przez osobę, która kupiła los w Swindon, minął w czwartek 8 maja. Zanim to nastąpiło, National Lottery zachęcało graczy do szukania starych kuponów.

- Spróbuj sprawdzić kieszenie odzieży, portfele, torby i oparcie kanapy. Mamy szampana w lodzie i trzymamy kciuki, aby szczęśliwy zwycięzca zgłosił się do nas - mówił Carter w rozmowie z "Daily Mail"

Liczby, jakie skreślił zwycięzca loterii, który nie odebrał swojej nagrody, to 2, 11, 21, 46, 51, 58 i bonusowa liczba 31.

Więcej o: