Pożar wieżowca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ewakuacja mieszkańców

W graniczącym z Dubajem mieście Szardża zapłonął 45-piętrowy apartamentowiec. Ewakuowano okoliczne budynki. Na miejscu trwa akcja strażaków.

Ogień objął 45-piętrowy wieżowiec mieszkalny Abbco Tower w mieście Szardża - informuje portal wydawanego w Dubaju dziennika "Khaleej Times". Jak podaje "Gulf News", pożar wybuchł około godz. 21:00 czasu lokalnego (ok. 19:00 czasu polskiego) na dziesiątym piętrze budynku. 

Dziewięć osób odniosło niewielkie obrażenia

- powiedział Sami Khamis Al Naqbi, szef obrony cywilnej w Szardży w rozmowie z gazetą. Policja używa drona, aby sprawdzić, czy w środku nie ma ludzi. Jak podaje dziennik, mieszkańcy uciekali z budynku, jak tylko pojawił się ogień.

Ewakuowane zostały okoliczne budynki. Spadające fragmenty budynku uszkodziły zaparkowane w okolicy samochody. 

Pożar został ugaszony

Lokalne media podają, że na miejsce przyjechało co najmniej 12 wozów strażackich i karetki pogotowia. Zabezpieczono obszar, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne budynki.

Przed godz. 22:00 czasu polskiego dziennik "Hindustan Times" poinformował, że pożar został ugaszony. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną ognia.

Abbco Tower został zbudowany w 2006 roku, ma 45 pięter, z czego 36 to piętra mieszkalne. Na każdym z nich znajduje się 12 mieszkań.

Więcej o: