Benedykt XVI: Małżeństwa homoseksualne i aborcja to znaki Antychrysta

Włoskie media przytaczają w niedzielę fragmenty wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI, przeprowadzonego przed dwoma laty. Benedykt XVI powiedział między innymi, że małżeństwa homoseksualne i aborcja to znaki Antychrysta. Wywiad jest częścią nowej, 1000-stronicowej biografii Josepha Ratzingera.
Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia

Biografia pod tytułem „Życie” jest dziełem zaprzyjaźnionego z Benedyktem XVI niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda. Ma się ukazać jutro w Niemczech, a na jesień zapowiedziano wydania w języku włoskim i angielskim.

Fragmenty wywiadu z Benedyktem XVI przytaczają włoskie media. Papież senior powiedział między innymi, że sto lat temu małżeństwa homoseksualne każdy uznałby za absurd, natomiast współczesne społeczeństwo ekskomunikuje wszystkich, którzy są im przeciwni.

To samo, stwierdził Benedykt XVI, dotyczy aborcji i tworzenia ludzi w laboratorium. Dodał, że to wyraz duchowej potęgi Antychrysta, której ludzie się boją. Dlatego potrzebują wsparcia modlitw Kościoła powszechnego, by się jej przeciwstawić. 

Emerytowany papież Benedykt XVI

Kardynał Joseph Ratzinger ma 93 lata. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku, po śmierci świętego Jana Pawła II. Przyjął imię "Benedykt XVI". Papież ustąpił ze stanowiska 28 lutego 2013 roku. Ogłosił, ze względu na wiek nie czuje się na siłach, by wypełniać papieskie obowiązki. 

Więcej o: