99-letni weteran okrążył 100 razy swój ogródek i zebrał 6 mln funtów na pomoc służbie zdrowia

Weteran Tom Moore zebrał 6 mln funtów, które zostaną przekazane dla brytyjskiej służby zdrowia. 99-latek postanowił przejść 100 okrążeń wokół swojego ogródka i w ten sposób zachęcić swoich rodaków do wpłacania pieniędzy na jego zbiórkę.
Zobacz wideo Bielan o brytyjskim sposobie walki z koronawirusem: Kontrowersyjny

Jak podaje BBC Ted Moore mieszka w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii. Chociaż sto okrążeń 99-latkowi udało się wykonać już w ubiegły czwartek, to właśnie do 15 kwietnia udało się zebrać aż 6 miliony funtów (ponad 30 mln złotych), które zostaną przekazane na brytyjską publiczną służbę zdrowia.

100 okrążeń przed 100. urodzinami - weteran zebrał 6 mln funtów na wsparcie służby zdrowia

Zbiórkę 99-letniego weterana wsparło 170 tysięcy ludzi z całego świata. Tak duży odzew i wsparcie zbiórki zaskoczyło samego organizatora. Tom Moore zapowiedział, że nie przestanie wspierać służby zdrowia i zamierza zrobić kolejnych 100 okrążeń wokół swojego ogrodu.

Mężczyzna zaczął zbierać fundusze na wsparcie brytyjskiej służby zdrowia, aby podziękować personelowi medycznemu, który pomógł mu w walce z nowotworem, a później też ze złamanym biodrem. - Te pieniądze będą pomocne dla wszystkich tych odważnych, świetnych lekarzy i pielęgniarek, których mamy. Myślę, że zasługują oni na każdy grosz i mam nadzieję, że będziemy mogli wesprzeć każdego z nich - dodał 99-latek podkreślając, że cieszy się z ukończenia pierwszych 100 okrążeń przed swoimi 100. urodzinami, które wypadają pod koniec kwietnia.

- Tak jak reszta kraju jestem zainspirowana tym, co osiągnął Tom Moore. Dziękujemy za natchnienie i bycie wzorem do naśladowania - powiedziała szefowa organizacji charytatywnej, której zostaną przekazane pieniądze ze zbiórki, Ellie Orton. Fundusze mają zostać przeznaczone na pakiety dla pracowników służby zdrowia, wyposażenie pokoi, w których odpoczywają lekarze i pielęgniarki czy sprzęt, który umożliwi chorym na COVID-19 kontakt z rodziną.

Tom Moore urodził się w hrabstwie West Yorkshire. W momencie wybuchu II wojny światowej zaciągnął się do wojska. Podczas służby uzyskał stopień kapitana. Stacjonował między Innymi w Indiach i Birmie.

Więcej o: