USA. Nie żyje wnuczka Roberta F. Kennedy'ego, która zaginęła wraz z synem kilka dni temu

"To jasne, że odeszli" - rodzina Maeve Kennedy Townsend McKean i 8-letniego Gideona poinformowała, że obydwoje zginęli w tragicznych okolicznościach. W poniedziałek odnalezione zostało ciało 40-letniej Maeve.

Maeve Kennedy McKean i jej syna po raz ostatni widziano w czwartek po południu, w kajaku pływającym po zatoce Chesapeake niedaleko Annapolis (stan Maryland w USA). Jak relacjonował później mąż Maeve, cytowany przez BBC, kobieta wraz z synem wsiedli do kajaka, by popłynąć po znajdującą się w wodzie piłkę. Woda w tym miejscu jest płytka i nie ma silnych prądów, tego dnia jednak zerwał się silny wiatr, który zepchnął ich kajak w stronę zatoki.

Nie żyje wnuczka i prawnuk Roberta F. Kennedy'ego

Po jakimś czasie dryfujący kajak zauważył z oddali sąsiad, który wezwał straż przybrzeżną. Ratownicy odnaleźli już tylko przewróconą łódkę. Po 26-godzinnej akcji poszukiwawczej służby poinformowały o zawieszeniu poszukiwań. Matka zaginionej Maeve, Kathleen Kennedy Townsend, mówiła później w rozmowie z "USA Today", że szanse na odnalezienie jej córki i wnuka żywego, są niewielkie.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Teraz mąż Maeve i ojciec Gideona poinformował o ich śmierci. "Stało się jasne, że Maeve i Gideon odeszli. Maeve była moją najlepszą przyjaciółką, moją bratnią duszą. Była niesamowita, miała niekończące się pokłady energii, oddanie opiekowała się naszymi dziećmi, brała czynny udział w projektach dla naszej społeczności" - wspominał żonę Dave McKean. Jak podaje NBC News, ciało 40-latki zostało już odnalezione. Teraz trwa akcja poszukiwawcza zwłok 8-latka. Maeve i Dave mieli trójkę dzieci: Gideona, Gabriellę i Toby'ego.

Jest to kolejna tragiczna śmierć w rodzinie Kennedych. Seria tragicznych wydarzeń w tym klanie zaczęła być nazywana "klątwą Kennedych", która miała zacząć się od siostry Johna i Roberta Kennedych. Rosemary w 1944 roku poddana została zabiegowi lobotomii. Po tym wydarzeniu kobieta była niepełnosprawna i wymagała stałej opieki. Prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy (1917-1963) oraz senator Robert F. Kennedy (1925-1968) zostali postrzeleni w dwóch osobnych zamachach. Ich siostra i brat zginęli w dwóch osobnych katastrofach lotniczych. Synowie Roberta: David A. Kennedy zmarł po przedawkowaniu kokainy, a Michale LeMoyne Kennedy podczas wypadku na nartach. Syn Johna, John F. Kennedy Jr. zginął w katastrofie lotniczej z żoną i szwagierką. W 2019 roku najprawdopodobniej z powodu przedawkowania narkotyków zmarła 22-letnia Saoirse, wnuczka Roberta Kennedy'ego.

Więcej o: