Terlecki "ujawnia", że Budka to agent PiS w "totalnej". Przewidywana jest nagroda [SAME niekoronaNEWSY]

W czasach zarazy Ziemia dalej się kręci, nie tylko wokół epidemii. Na Gazeta.pl staramy się pokazać to, co pod lawiną newsów może gdzieś znikać, a w tle - dzieje się mnóstwo. Dlatego też powstały "SAME niekoronaNEWSY".

Różnie toczą się losy sejmowych przepychanek, jednak to, że PiS i PO za sobą nie przepadają (delikatnie mówiąc), jest raczej nawet dla niezainteresowanych polityką jasne. Zdarzają się jednak takie momenty, gdy sprawy tak się komplikują, że nie wiadomo nawet, kto z kim trzyma.

Niedawno opozycja była wręcz jednogłośna, KO (PO+Nowoczesna), Lewica i PSL-Kukiz'15 raczej nie zwalczały się nawzajem. Po kilku naprawdę mocnych ciosach wymienionych między PO a resztą, do całej sytuacji postanowił nawiązać wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS. Zakpił, że lider PO Borys Budka, to tak naprawdę "agent" PiS w "totalnej opozycji", bo ostatnio przysłużył się partii rządzącej:

Musimy się w końcu przyznać: Budka jest naszą wtyczką w totalnej. Ujawnił, że Kidawa-Błońska jest sympatyczną marionetką, wywołał wojnę PO z PSL i Lewicą, obniżył sondaże opozycji i nadal pajacuje w Sejmie. W nagrodę zostanie prezesem nowej partii PO-Wesoła Frakcja.

Prezydent Wenezueli w narkobiznesie? Maduro grozi "rasistowskiemu kowbojowi" z USA. "Trumpie jesteś nędzny"

Stany Zjednoczone w czwartek oskarżyły Nicolasa Maduro, jednego z dwóch prezydentów Wenezueli (drugi to samozwańczy, uznawany przez część demokratycznego świata Juan Guaido), o regularny udział w handlu narkotykami. Wyznaczono nagrodę rzędu 15 milionów dolarów za pomoc w aresztowaniu Maduro.

Prezydent Wenezueli, który sprowadził na kraj gospodarczą katastrofę, nie pozostał dłużny i odpowiedział Amerykanom serią gróźb i obelg. Maduro nazwał Trumpa "rasistowskim kowbojem".

Donaldzie Trumpie, jesteś nędzną istotą. Zarządzasz polityką międzynarodową jak mafiozo z nowojorskiej mafii, którym byłeś, gdy zarządzałeś nieruchomościami. Jeśli pewnego dnia imperialiści i kolumbijscy oligarchowie odważą się dotknąć choćby jednego włosa (kolumbijskiej władzy - red.), spotkają się z boliwariańską furią całego narodu, która ich zmiecie

- mówił Nicolas Maduro.

NATO znowu poderwało samoloty

Myśliwce NATO przechwyciły w piątek nad Morzem Bałtyckim rosyjski samolot, który był blisko przestrzeni powietrznej sojuszników. Dokonały tego maszyny belgijskich sił, które są częścią misji patrolującej NATO w tym regionie.

W komunikacie kwatery głównej napisano, że samolot złamał międzynarodowe normy bezpieczeństwa. To był trzeci z rzędu tego typu incydent nad Morzem Bałtyckim w ostatnim czasie.

W oświadczeniu kwatery napisano również o wzmożonej rosyjskiej aktywności nie tylko w powietrzu. Niedawno marynarka wojenna NATO śledziła siedem rosyjskich okrętów na Morzu Północnym. Brytyjska Royal Navy i inne okręty sojusznicze pilnowały dwóch rosyjskich fregat, trzech korwet i dwóch okrętów desantowych.

Zobacz wideo
Więcej o: