Niespokojnie na Dalekim Wschodzie. Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety

Jak podaje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, dwa pociski balistyczne zostały wystrzelone w pobliżu Pjongjangu, stolicy Korei Północnej. Przeleciały nad terytorium kraju, po czym spadły do morza.

Wiarygodnym źródłem tej informacji ma być Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii Korei Południowej. Dzisiejsze działanie jest elementem programu testów pocisków rakietowych przeprowadzanych przez wojska Korei Północnej od początku marca 2020 r. To już trzecia taka próba w tym miesiącu.

W 2019 r. przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zapowiedział, że działania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej zmuszają go do rozbudowy potencjału broni nuklearnej, której nośnikiem mogą być testowane rakiety balistyczne.

Testy rakietowe są konsekwencją fiaska rozmów na temat ograniczenia potencjału militarnego

Ostatnie rozmowy przeprowadzane pomiędzy Kimem Dzong Unem i prezydentem USA, Donaldem Trumpem, na temat ograniczenia potencjału nuklearnego komunistycznego reżimu Korei Północnej zakończyły się fiaskiem. Przez trzy miesiące panował spokój, ale teraz jej lider wznawia swoje groźby.

Oba wystrzelone pociski balistyczne spadły do morza na północnym wschodzie Półwyspu Koreańskiego. Ten naturalny zbiornik wodny jest nazywany przez Koreę Północną Morzem Wschodniokoreańskim, Koreę południową - Morzem Wschodnim, a w Japonii nosi miano Morza Japońskiego. Od Wysp Japońskich jest oddzielony Cieśniną Koreańską.

Więcej o: