Koronawirus. Tak wzrastała liczba zakażeń we Włoszech, Niemczech i w Polsce

Do środy liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wyniosła 31. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje, że w ciągu kilku dni liczba ta może wzrosnąć nawet do tysiąca. W przypadku Włoch stało się to po około czterech tygodniach od stwierdzenia pierwszego zachorowania, a w Niemczech - po upływie blisko dwóch tygodni.

Do czwartku do godz. 12 stwierdzono w Polsce łącznie 47 przypadków zakażenia wirusem. Jedna osoba - pacjentka z Poznania - zmarła. Na całym świecie liczba przypadków wynosi ok. 130 tys.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wyklucza, że w ciągu kilku dni liczba zakażonych może dojść do tysiąca. Członkowie rządu w swoich szacunkach powołują się na doświadczenia z innych krajów.

Zobacz wideo Czy grozi nam zamknięcie sklepów? Dworczyk: to nieprawda

Do środy liczba przypadków koronawirusa w Polsce wyniosła 31. We Włoszech było to ponad 12 tys., a w Niemczech - ponad 1,5 tys. Na poniższych wykresach widać łączną liczbę stwierdzonych przypadków w trzech krajach.

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl o godz. 8.00 będzie immunolog dr Paweł Grzesiowski. Jeżeli masz pytanie dotyczące koronawirusa, pisz do nas: redakcjagazetapl@agora.pl

Więcej o: