Koronawirus w Chinach. W Wuhan tylko osiem nowych przypadków zakażenia

W ciągu ostatniej doby w prowincji Hubei stwierdzono tylko osiem nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wszystkie odnotowano w mieście Wuhan. 11 marca w całych Chinach przybyło 15 pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem.

Statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 opublikowała chińska Narodowa Komisja Zdrowia. Z danych za dzień 11 marca wynika, że w całych Chinach odkryto 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, spośród których osiem to osoby przebywające w mieście Wuhan. Tego dnia ze szpitali wypuszczono 1318 pacjentów, których uznano za wyleczonych, z kolei liczba przypadków ciężkich wzrosła o 235.

Od początku epidemii koronawirusa do godziny 24 w środę 11 marca w Chinach odnotowano łącznie 80 793 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i 3169 zgonów nim spowodowanych. Przez cały okres trwania epidemii wyleczono i wypisano ze szpitali 62 793 osób. Z chińskich statystyk wynika, że do tej pory z zakażonymi osobami miało kontakt 677 243 kolejnych osób, a 13 701 z nich podlega obecnie obserwacji medycznej.

Zobacz wideo Koronawirus bije w chińską branżę motoryzacyjną. Czego możemy spodziewać się Polsce i Europie?

Chiny zamknęły ostatni z tymczasowych szpitali wybudowanych po wybuchu epidemii

10 marca Chiny odnotowały znaczący sukces w walce z koronawirusem - zamknięto ostatni z 15 tymczasowych szpitali, które wybudowano naprędce, gdy wybuchła epidemia. Wang Chen, wiceprezes Chińskiej Akademii Inżynierii i prezes Chińskiej Akademii Nauk Medycznych, powiedział, że prowizoryczne szpitale osiągnęły swój cel, polegający na "zwiększeniu możliwości leczenia i przyjęciu jak największej liczby pacjentów przy użyciu jak najmniejszej liczby zasobów".

Ostatnim z zamkniętych tymczasowych szpitali był wybudowany jako pierwszy szpital Wuchang. Pierwsi pacjenci trafili tam 5 lutego. W placówce tej znajdowało się 784 łóżek, na których przez okres 35 dni leczono 1124 pacjentów. 833 z nich uznano za zdrowych i wypisano, a 291 przeniesiono do innych placówek medycznych. W szpitalu Wuchang nie odnotowano żadnych zgonów ani infekcji personelu medycznego - podaje chińska Narodowa Komisja Zdrowia

Przeczytaj także: