Koronawirus. Węgry wprowadzają stan zagrożenia i ograniczenia powrotów z kilku krajów

Węgry wprowadziły stan zagrożenia na terenie całego kraju, by zapobiec epidemii koronawirusa. Ponadto zakazały wjazdu obcokrajowcom przybywającym z Włoch, Korei Południowej, Iranu i Chin. Obywatele Węgier będą w takich wypadkach musieli przejść dwutygodniową kwarantannę. Poinformował o tym szef Kancelarii Premiera Gergely Gulyas, który podkreślił, że zakaz wchodzi w życie od dziś.

Gergley Gulyas dodał, że zostają zamknięte węgierskie uniwersytety. Odwołane są zgromadzenia publiczne na ponad 100 osób, które odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych oraz na 500 osób dla tych, które zaplanowano na zewnątrz. Ograniczenia będą obowiązywać do odwołania. 

Koronawirus na Węgrzech. Ograniczenia w ruchu m.in. z Austrią

Szef kancelarii węgierskiego premiera wyjaśnił, że jednym z głównych celów jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii z Włoch na Węgry przez Austrię. Wrócą kontrole graniczne ze Słowenią i Austrią. Budapeszt zakaże ruchu autobusowego i kolejowego na tych trasach, a także lotów z najbardziej dotkniętych krajów. Wczoraj Austria poinformowała, że wprowadza kontrole graniczne i odmówi wjazdu osobom przybywającym z Włoch.

Na Węgrzech potwierdzono do tej pory trzynaście przypadków zakażenia koronawirusem. Najważniejsze informacje na temat koronawirusa w Polsce znajdziesz w tym materiale >>

Zobacz wideo Koronawirus i co dalej? [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Koronawirus. Węgry wprowadzają stan zagrożenia i ograniczenia powrotów z kilku krajów
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl