Zapadł wyrok w sprawie Harveya Weinsteina. Producent skazany na 23 lata więzienia

Nowojorski sąd ogłosił właśnie wyrok w głośnej sprawie Harveya Weinsteina. Słynny producent filmowy był oskarżany o molestowanie seksualne przez swoją asystentkę i jedną z aktorek.

Harvey Weinstein, były już producent filmowy, został skazany na 23 lata pozbawienia wolności. Jak informuje CNN, decyzję w tej sprawie ogłosił w środę nowojorski sąd, do którego 67-latka przywieziono skutego na wózku.

Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia. Co mu zarzucano?

Harvey Weinstein został skazany za napaść seksualną na swoją asystentkę Mimi Haley i gwałt trzeciego stopnia na na wówczas początkującej aktorce Jessice Mann w 2013 r.

- Gdyby Harvey Weinstein nie został skazany przez ten sąd, podobne sytuacja mogłyby zdarzać się nadal - powiedziała Haley w środę w sądzie. - Ulżyło mi, że będzie wiedział, że nie jest ponad prawem. Ulżyło mi, że są kobiety, które są bezpieczniejsze, bo on nie jest na wolności.

Sprawa Harveya Weinsteina to jeden z najgłośniejszych procesów o molestowanie seksualne w ostatnich latach. Oskarżenia wobec producenta filmowego kierowało niemal 100 kobiet (niektóre źródła mówią, że było ich 70). Ostatecznie sąd zdecydował, że w sprawie będzie zeznawało jedynie sześć z nich. To od sprawy producenta wzięła swój początek akcja #meetoo.

Zobacz wideo Mężczyzna sięgnął nastolatce pod spódnicę i zrobił zdjęcie. Został aresztowany
Więcej o: