Iran. Chcieli uniknąć koronawirusa, wypili alkohol metylowy. 42 osoby nie żyją

Koronawirus w Iranie. Nie żyją 42 osoby, które wypiły alkohol metylowy, aby ochronić się przed koronawirusem. W szpitalach w całym kraju hospitalizowanych jest blisko 200 pacjentów, którzy zatruli się alkoholem z tego samego powodu.

Picie i sprzedaż alkoholu są w Iranie niedozwolone. Osoby, które złamią ten zakaz, mogą zostać skazane na chłostę i karę grzywny. Lęk przed epidemią koronawirusa sprawił jednak, że wiele osób zdecydowało się wejście w konflikt z prawem. W Iranie zmarły 42 osoby, które wypiły alkohol z nielegalnego źródła, wierząc, że uchroni ich to przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz wideo Czy maseczki chirurgiczne chronią przed koronawirusem?

Iran. Blisko 400 osób zatruło się alkoholem. Chciały uniknąć zakażenia

O 42 osobach, które straciły życie w wyniku zatrucia alkoholowego, pisze irańska agencja IRNA. Z jej doniesień wynika, że w całym kraju hospitalizowane są 173 osoby, które zatruły się alkoholem, a kolejnych  167 pacjentów zostało już wypisanych ze szpitali. Osoby, które doznały zatrucia, dały wiarę fałszywym informacjom, według których picie alkoholu zapobiega zakażeniu koronawirusem. 

Koronawirus w Iranie

Przypomnijmy, że Iran jest (po Chinach i Włoszech) jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajem. Potwierdzono tam już ponad 8 tysięcy przypadków zakażenia oraz 291 przypadków śmierci spowodowanych wirusem SARS-CoV-2.

Przeczytaj także:

Więcej o: