Niemcy. Angela Merkel: "60-70 proc. obywateli zakazi się koronawirusem"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ok. 60-70 proc. niemieckich obywateli zakazi się koronawirusem. Słowa te padły z jej ust podczas spotkania jednej z grup parlamentarnych.

Z opinią Angeli Merkel miał zgodzić się niemiecki minister zdrowia Jens Spahn, który stwierdził jednocześnie, że ok. 80 proc. zakażonych koronawirusem przejdzie chorobę bez żadnych objawów lub bardzo łagodnie - informuje niemiecki portal bz-berlin.de. "Deutsche Welle" pisze z kolei, że o możliwości zakażenia koronawirusem 60-70 proc obywateli Niemiec mówił wcześniej m.in. dyrektor Instytutu Wirusologii Charité w Berlinie Christian Drosten. Wirusolog podkreślał jednocześnie, że nie wiadomo dokładnie, w jakim czasie dojdzie do zakażenia tak znacznej części społeczeństwa.

- Może to potrwać dwa lata lub nawet dłużej - stwierdził Christian Drosten, którego słowa cytuje "DW"

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

Koronawirus w Niemczech. Prawie 1300 potwierdzonych przypadków

W Niemczech odnotowano już prawie 1300 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego dwóch pacjentów zmarło. Więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa stwierdzono w Chinach, Włoszech, Iranie, Korei Południowej, Francji i Hiszpanii. 

Niemieckie władze zapewniają swoich obywateli, że kraj jest dobrze przygotowany na walkę z epidemią. Zaleciły m.in., aby odwoływać imprezy masowe, w których ma wziąć udział więcej niż 1000 osób i zintensyfikowały kontrole na granicach, przede wszystkim na południu kraju - informuje niemiecki resort zdrowia.

Przeczytaj też: