Koronawirus. Izrael ogłasza obowiązkową kwarantannę dla wszystkich podróżujących

Izrael wprowadzi 14-dniową kwarantannę dla wszystkich podróżnych, którzy pojawią się w kraju. Jest to jeden ze środków zapobiegawczych, które wprowadza rząd w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Zobacz wideo Czy maseczki chirurgiczne chronią przed koronawirusem?

14-dniową kwarantannę ogłosił premier Izraela Benjamin Netanjahu, który udostępnił nagranie z oświadczeniem na jednym z portali społecznościowych. "Po złożonych dyskusjach podjęliśmy decyzję: każdy, kto przyjeżdża do Izraela z zagranicy, będzie przebywał w odizolowaniu przez 14 dni. To trudna decyzja, ale ważne jest, aby zachować zdrowie publiczne" - napisał w poście polityk.

14-dniowa kwarantanna dla wszystkich podróżujących do Izraela

Minister spraw wewnętrznych Izraela Aryeh Deri zapowiedział, że środek ten jest wprowadzany ze skutkiem natychmiastowym wobec wszystkich Izraelczyków powracających do kraju. Jak podaje BBC, ograniczenie to będzie stosowane wobec turystów od czwartku 12 marca.

Przybywający do Izraela będą musieli wskazać miejsce swojego zakwaterowania. Tam będą poddawani kwarantannie. Do kraju zostaną wpuszczeni tylko ci obcokrajowcy, którzy udowodnią, że mogą poddać się kwarantannie domowej - nie obejmuje to więc hoteli. Pozostałe osoby będą zawracane na lotnisko

Dekret rządu ważny jest przez najbliższe dwa tygodnie. Później władze mogą podjąć kolejne decyzje w sprawie środków ostrożności. Dodatkowo nałożone są ograniczenia dla podróżujących przybywających z niektórych krajów - w tym z Włoch.

Jak informują izraelskie media, kwarantanna może objąć nawet 268 tysięcy Izraelczyków, którzy przebywają poza granicami kraju. Do tej pory w Izraelu odnotowane zostały 42 przypadki zakażeń koronawirusem. Kwarantanną objętych jest już nawet 100 tysięcy mieszkańców Izraela.

Więcej o: