Hiszpania. Przerażeni mieszkańcy myśleli, że to lew. Okazało się, że to tylko pies

Policja w Murcji otrzymała kilkadziesiąt telefonów w sprawie lwa, który miał przechadzać się ulicami w miejscowości Molina de Segura. Po kilku godzinach poszukiwań okazało się, że był to pies. Właściciel specjalnie ostrzygł go tak, by przypominał groźne zwierze.

Jak podaje "La Vanguardia", funkcjonariusze policji z miejscowości Molina de Segura na południowym wschodzie Hiszpanii otrzymali kilkadziesiąt zawiadomień w sprawie lwa, który przechadza się ulicami miasta. Zwierzę miało też zbliżać się do niektórych domów.

Hiszpania: mieszkańcy przestraszyli się psa ostrzyżonego tak, by przypominał lwa

Po kilku godzinach policja namierzyła "lwa", który tak przestraszył mieszkańców. Na portalu społecznościowym opublikowano nawet zdjęcie, na którym widać zwierzę w całej okazałości.

Jak się okazało mieszkańcy za lwa wzięli psa, który został specjalnie ostrzyżony tak, by przypominał króla zwierząt. To mastif, którego futro wystrzyżono pośrodku, pozostawiając z przodu grzywę oraz charakterystyczną "miotełkę" na końcu ogona. Funkcjonariusze dodali, że dzięki mikroczipowi dotarli już do właściciela zwierzęcia. 

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt.