Koronawirus w Niemczech. Pierwsze dwie ofiary śmiertelne. Zakażone już 1 224 osoby

Władze Niemiec potwierdziły w poniedziałek dwa pierwsze przypadki ofiar śmiertelnych koronawirusa. Ogólna liczba nowych zakażeń wzrosła w tym kraju w ciągu doby aż o 20 procent.

Jak podaje Reuters, władze Nadrenii Północnej-Westfalii przekazały, że ofiary zakażenia koronawirusem to 89-letnia kobieta, która zmarła w Essen oraz 78-letni mężczyzna, który zmarł w regionie Heinsberg.

Dwie pierwsze ofiary śmiertelne koronawirusa w Niemczech

Pacjentka przebywała w szpitalu od 3 marca, kiedy po raz pierwszy badanie wykryło u niej zakażenie koronawirusem. Kobieta została przewieziona na oddział zakaźny już w stanie krytycznym. Z kolei 78-latek został zdiagnozowany w piątek 6 marca. Mężczyzna już wcześniej cierpiał na poważne schorzenia: cukrzycę i choroby kardiologiczne. - To pokazuje, że osoby starsze i z chorobami przewlekłymi są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem - powiedział Stephan Pusch.

Zobacz wideo Czy maseczki chirurgiczne chronią przed koronawirusem?

Ogólna liczba nowych zakażeń w Niemczech wzrosła o 20 procent. Według danych Robert-Koch Institute w poniedziałek wieczorem odnotowanych zostało aż 484 nowych przypadków koronawirusa. Obecnie liczba zakażonych wynosi 1 224 osoby. Według gisanddata.maps 18 osób uznaje się za wyleczone.

Jak donosi "Augsburger Allgemeine" w Bawarii ma zostać wprowadzony zakaz organizowania imprez z udziałem ponad tysiąca uczestników. Decyzja lokalnych władz wynika z apelu niemieckiego ministra zdrowia Jensa Spahna, który prosił o odwołanie dużych zgromadzeń publicznych. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała z kolei wprowadzenie ułatwień dla firm, które zaoferowały swoim pracownikom skrócenie czasu pracy lub pracę zdalną.

Zobacz również: