Kongresmen poddał się kwarantannie. Wcześniej był w samolocie z Donaldem Trumpem

Kongresmen z ramienia Partii Republikańskiej Matt Gaetz poddał się 14-dniowej kwarantannie domowej. W trakcie dorocznej konferencji środowisk konserwatywnych polityk miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Gaetz dowiedział się o możliwym zagrożeniu na pokładzie Air Force One wraz z prezydentem Donaldem Trumpem.

Jak informuje portal Business Insider, kongresmen z ramienia Partii Republikańskiej Matt Gaetz poddał się 14-dniowej kwarantannie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Pod koniec lutego polityk uczestniczył w dorocznej konferencji środowisk konserwatywnych - Conservative Political Action Conference (CPAC) - i to własnie tam miał kontakt z osobą, u której wykryto później wirusa SARS-CoV-2. Jak do tej pory Gaetz nie odczuwa żadnych objawów, a wyniki testów na koronawirusa ma poznać w ciągu najbliższych godzin. 

Zobacz wideo Czy maseczki chirurgiczne chronią przed koronawirusem?

USA. Matt Gaetz poddał się kwarantannie. Kongresmen był w samolocie z Donaldem Trumpem

Gaetz dowiedział się o możliwym zagrożeniu w poniedziałek, gdy, wraz z Donaldem Trumpem wracał prezydenckim samolotem z Florydy. Jeszcze na pokładzie Air Force One kongresmen został oddzielony od reszty pasażerów. Amerykańskie media donoszą, że cała sytuacja nie zrobiła na Trumpie większego wrażenia.

Kilka dni temu, gdy Izba Reprezentantów decydowała o przeznaczeniu dodatkowych środków na walkę z koronawirusem, Gaetz miał na sobie maskę przeciwgazową. Wielu komentatorów twierdziło wtedy, że w ten sposób polityk drwi z zagrożenia epidemią koronawirusa. 

W trakcie konferencji CPAC ta sama zakażona osoba miała też kontakt z trzema innymi parlamentarzystami - senatorem Tedem Cruzem oraz członkami izby reprezentantów: Dougiem Collinsem i Paulem Gosarem. Wszyscy poddali się kwarantannie domowej.   

W USA jest już ponad 700 przypadków koronawirusa

W USA stwierdzono dotychczas ponad 700 przypadków zakażenia, 26 osób zmarło. W poniedziałek amerykański przywódca zamieścił tweeta, w którym przypomniał, że w zeszłym roku na grypę zmarło 37 tys. Amerykanów. Wcześniej prezydent USA stwierdził, że "koronawirus to kolejna mistyfikacja Demokratów, którzy próbują upolitycznić tę kwestię". 

Czytaj także:

Więcej o: