Kwatera główna NATO. Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w siedzibie głównej NATO. Patogen stwierdzono u pracownika, który powrócił niedawno z wakacji w północnych Włoszech.

W kwaterze głównej NATO w Brukseli potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników. Rzeczniczka Sojuszu Północnoatlantyckiego poinformowała, że wrócił on z wakacji w północnych Włoszech i poczuł się źle pod koniec ubiegłego tygodnia. Przeprowadzone testy dały wynik pozytywny. Pracownik przebywa obecnie w domu, jest odizolowany. Osoby, z którymi miał kontakt, zostały poinformowane o możliwości zakażenia i od ubiegłego tygodnia są objęte kwarantanną.

Czytaj także: Co z sanatoriami? Ile łóżek na OIOM-ach i czy można się zakazić na basenie? Minister odpowiada

Rzeczniczka NATO poinformowała też, że kwatera główna wprowadziła zwiększone środki bezpieczeństwa. Czasowo zostały wstrzymane podróże dyplomatów i urzędników NATO. Pracowników zachęca się także do pracy z domu. Kwatera została też tymczasowo zamknięta dla grup odwiedzających.

Koronawirus na świecie

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, do tej pory na świecie potwierdzono 110 588 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 841 osób, a 62 109 zostało wyleczonych.

Liczba zakażonych aktualizowana jest na bieżąco na stronie gisanddata.maps. Według Światowej Organizacji Zdrowia przypadki zakażenia koronawiruse, zostały potwierdzone w 108 państwach na świecie. Obecnie w Polsce potwierdzono 15 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 (Już 15 przypadków koronawirusa. Trzech nowych pacjentów w Raciborzu. Mapa zakażeń w Polsce).

Czytaj także:

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa