Włochy: Lombardia i 11 prowincji otoczonych kordonem sanitarnym. Tylko w sobotę 1145 nowych zachorowań

We Włoszech w sobotę zmarło kolejnych 36 osób zarażonych koronawirusem. Liczba śmiertelnych ofiar epidemii wzrosła do 233. Zanotowano blisko 600 wyleczeń.

Podczas codziennej, wieczornej konferencji prasowej szef ochrony cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że średnia wieku zmarłych to 81 lat. Wszyscy cierpieli na inne poważne choroby. Angelo Borelli dodał, że obecnie na oddziałach intensywnej terapii przebywa ponad 550 osób.

W sobotę stwierdzono największą liczbę zakażeń w ciągu doby - 1145. W tej chwili na koronawirusa choruje we Włoszech ponad 5 tysięcy osób. Blisko 2 tysiące przechodzi chorobę lekko i znajduje się w izolacji w domu.

Do większości zgonów i zakażeń doszło w Lombardii na północy Włoch. Jak wynika z rządowego dekretu opublikowanego przez włoskie media, oczekuje się, że jeszcze w sobotę Lombardia i 11 innych prowincji  otoczonych zostanie kordonem sanitarnym. W związku z epidemią rząd zdecydował o zatrudnieniu w służbie zdrowia dodatkowych 20 tysięcy osób.

Bunt więźniów w Salerno

W więzieniu Salerno-Fuorni, niedaleko Neapolu, setka więźniów wywołała bunt. Protest wybuchł po ogłoszonym zawieszeniu rozmów w związku z alarmem dotyczącym koronawirusa. Na miejsce ściągnięto dodatkowe siły funkcjonariuszy policji więziennej, którzy pod dowództwem szefa policji Salerno i dowódcy karabinierów prowincji, próbują oponować bunt. 

Modlitwa Anioł Pański tylko w streamingu wideo na żywo

W związku z wydarzeniami ostatnich dni modlitwa Anioł Pański w niedzielę 8 marca odbędzie się bez bezpośredniego udziału wiernych. Papież odmówi ją w Bibliotece Pałacu Apostolskiego, a nie na placu św. Piotra, z okna. Modlitwa będzie transmitowana na żywo przez Wiadomości Watykańskie i oraz pokazywana na telebimach. Zaplanowana na środę audiencja generalna odbędzie się w ten sam sposób - napisano w komunikacie papieskim. 

*** W poniedziałek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Łukasz Szumowski. Masz pytanie na temat koronawirusa, które chciałabyś/chciałbyś zadać ministrowi zdrowia? Prześlij je na maila: redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Włochy: Lombardia i 11 prowincji otoczonych kordonem sanitarnym. Tylko w sobotę 1145 nowych zachorowań
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl