Watykan. Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa

W Watykanie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformował o tym rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Ze słów dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej wynika, że pierwszy przypadek koronawirusa w Watykanie potwierdzono w czwartek 5 marca. Nie wiadomo na razie, kim jest zakażona osoba.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Watykan poinformował Włochy o pierwszym przypadku koronawirusa

"Dzisiaj rano zostały czasowo zawieszone wszystkie usługi ambulatoryjne Dyrekcji Służby Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego, by móc zdezynfekować pomieszczenia w następstwie pozytywnego przypadku Covid-19 stwierdzonego wczoraj u pacjenta" - stwierdził Matteo Bruni, którego słowa cytuje rzymski dziennik "Il Messaggero".

Przedstawiciel Watykanu przekazał także, że w związku z wystąpieniem pierwszego przypadku koronawirusa, wprowadzono przewidziany w takich sytuacjach protokół. Stolica Apostolska poinformowała o sytuacji włoskie władze. 

Koronawirus we Włoszech

Przypomnimy, że Włochy są jednym z najciężej dotkniętych koronawirusem krajów na świecie. Stwierdzono tam 3858 przypadków zakażenia i 148 zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2. Wyleczono 414 pacjentów. 

Więcej o: