Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Szwajcarii. Zarażeni zdiagnozowani już w 87 krajach na świecie

74-letnia kobieta jest pierwszą pacjentką, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem w Szwajcarii. Informację tę podała w czwartek lokalna policja.
Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

74-latka jest pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w Szwajcarii. Kobieta była hospitalizowana od wtorku w szpitalu w Lozannie. Informacje tę potwierdziła policja na swojej stronie internetowej.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Szwajcarii. Policja apeluje do osób najbardziej narażonych na zakażenie

"Kobieta zmarła z dnia na dzień. Była w grupie tak zwanego wysokiego ryzyka, ponieważ cierpiała na trudną w leczeniu chorobę przewlekłą" - napisano w oświadczeniu policji z kantonu Vaud w zachodniej Szwajcarii.

"Dla własnego bezpieczeństwa osoby narażone na ryzyko powinny unikać miejsc publicznych i dużych zgromadzeń ludzi. Przez osoby zagrożone rozumiemy osoby w wieku od 65 lat i starsze oraz osoby cierpiące na następujące choroby: nadciśnienie, cukrzyca, choroby układu krążenia, przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby osłabiające układ odpornościowy czy nowotwory. W duchu odpowiedzialności społecznej osoby chore powinny zostać w domu, aby uniknąć ryzyka zarażenia innych" - czytamy dalej w komunikacie policji.

Do tej pory w Szwajcarii zdiagnozowanych zostało 90 pacjentów zakażonych koronawirusem. Liczba chorych na całym świecie sięgnęła już 95 425 osób. Przypadki COVID-19 odnotowano już w 87 państwach na świecie. 

Więcej o: