Wuhan. Mężczyzna "wyleczony" z COVID-19. Zmarł kilka dni po wyjściu ze szpitala

Nowe obawy ws. koronawirusa dotyczą przypadków osób, które zostały oficjalnie wyleczone, a po czasie znów stwierdzono u nich obecność wirusa. 36-letni mężczyzna z Wuhan został wypisany ze szpitala, a kilka dni później zmarł z powodu powiązanej z chorobą niewydolności oddechowej.
Zobacz wideo

Pacjent z Wuhan zmarł z powodu niewydolności oddechowej pięć dni po tym, jak został wypisany ze szpitala jako "wyleczony" z COVID-19 - podaje "South China Morning Post". Dziennik z Hongkongu zwraca uwagę, że chiński portal, który jako pierwszy informował o sprawie, później usunął artykuł. 

Mężczyzna został przyjęty do tymczasowego szpitala w Wuhan 12 lutego z umiarkowanymi symptomami choroby wywołanej koronawirusem. Wyszedł ze szpitala po dwóch tygodniach i przez kolejnej 14 dni miał przebywać w izolacji w hotelu. Po dwóch dniach zaczął czuć się gorzej. W końcu został ponownie zabrany do szpitala, gdzie zmarł. 

Szpital miał także wydać komunikat, że pojawia się więcej przypadków "wyleczonych" pacjentów, którzy ponownie są przyjmowani do szpitala z objawami choroby. W związku z tym teraz każda osoba przed wypisaniem będzie badana na obecność przeciwciał by upewnić się, że jest zdrowa. Już wcześniej pojawiały się informacje o nawrocie choroby u wypisanych pacjentów.

Ponad trzy tysiące ofiar koronawirusa w Chinach

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach przekroczyła trzy tysiące i wynosi 3012 osób. Całkowita liczba zakażonych w tym kraju wynosi 80 409 osób. Według danych Narodowej Komisji Zdrowia w ciągu ostatniej doby zmarło 31 osób, wszystkie w prowincji Hubei, gdzie znajduje się ognisko koronawirusa. Zakażonych zostało 139 osób.

Minionej doby służby medyczne odnotowały 119 przypadków nowych zachorowań. W stolicy prowincji Hubei, mieście Wuhan, zmarły 23 osoby.

Więcej o: