Koronawirus. Na Węgrzech i w Słowenii potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia

Koronawirus dotarł do Węgier. Premier Viktor Orban poinformował, że test na wirus SARS-CoV-2 dał pozytywny wynik w przypadku dwóch osób. Jest także jeden przypadek zakażenia w Słowenii.

- Koronawirus przybył na Węgry - powiedział premier Viktor Orban w oświadczeniu, które opublikował na Facebooku. Szef węgierskiego rządu powiedział, że zakażone wirusem SARS-CoV-2 są dwie osoby. To studenci z Iranu. Oboje nie wykazują objawów, ale zostali poddani hospitalizacji w budapesztańskim szpitalu św. Laszlo - informuje portal Hungary Today.

Viktor Orban powiedział, że Węgry weszły teraz w fazę obrony przed wybuchem epidemii. Od tej pory rada operacyjna ds. koronawirusa będzie się spotykać codziennie w południe, a następnie będzie informować media o najnowszych doniesieniach dotyczących wirusa.

Koronawirus w Słowenii. Zakażony pacjent był w Maroku i we Włoszech

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono także w Słowenii. Tamtejszy minister zdrowia Aleš Šabeder powiedział, że kierowany przez niego resort otrzymał informację na ten temat o godzinie 20:44 w środę 4 marca. Osoba zakażona wróciła do Słowenii z Maroka przez Włochy i prawdopodobnie zakaziła się w pierwszym z tych krajów. Władze ustalają, z kim kontaktował się zakażony pacjent. Osoba ta przebywa aktualnie pod opieką lekarzy w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Lublanie. 

Zobacz wideo Praca zdalna z powodu koronawirusa? Sejm przegłosował nowe przepisy
Więcej o: