Norwegia. 1200 pasażerów uwięzionych na wycieczkowcu. Dwóch turystów poddano testom na koronawirusa

W związku z podejrzeniem koronawirusa u dwóch pasażerów statku Aida Aura, wycieczkowiec został zatrzymany w norweskim porcie Haugesund. Wyniki testów są jednak negatywne. Statek z 1200 pasażerami na pokładzie może ruszyć w dalszą drogę.

Niemiecki wycieczkowiec Aida Aura wypłynął 29 lutego z Hamburga i ruszył w kierunku norweskiego wybrzeża. We wtorek 3 marca okazało się, że dwóch pochodzących z Niemiec pasażerów miało przed wycieczką kontakt z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa. Statek zacumował w porcie Haugesund w Norwegii.

Aida Aura w norweskim porcie. Wyniki testów na koronawirusa są negatywne

Dwie osoby, które miały kontakt z zakażoną osobą, zostały poddane kwarantannie oraz testom na ich własną prośbę. Pozostałym pasażerom zabroniono schodzić na ląd. Żaden z 1200 znajdujących się na pokładzie turystów nie wykazywał objawów koronawirusa.

Tygodnik "Der Spiegel" poinformował we wtorek po południu, że testy na obecność koronawirusa przeprowadzone na dwóch niemieckich pasażerach dały wynik negatywny. Potwierdziły to norweskie służby zdrowia. Statkowi Aida Aura pozwolono ruszyć w dalszą drogę. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę
Więcej o: