Włochy. Ksiądz odprawił mszę mimo zakazu. Z powodu koronawirusa zawieszono nabożeństwa

Prokuratura w Pawii na północy Włoch zajmie się sprawą 87-letniego księdza, który odprawił niedzielną mszę pomimo zakazu. W tej części kraju obowiązuje rozporządzenie o zawieszeniu uroczystości religijnych z powodu epidemii koronawirusa.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażonych koronawirusem, władze administracyjne niektórych części Włoch wydały rozporządzenia o zakazie organizowania wydarzeń masowych, w tym imprez kulturalnych, sportowych oraz nabożeństw. Mimo zakazu w mieście Castello d’Agogna w rejonie Lombardia odbyła się niedzielna msza.

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Włochy. Proboszcz odprawił mszę, bo nie wiedział o zakazie

Osobą, która 1 marca odprawiła mszę w lokalnym kościele, był 87-letni proboszcz Antonio Lunghi. Kiedy dzwony kościoła zaczęły bić, do świątyni przyszło około 20 osób - informuje włoski portal TGCOM24. Ktoś powiadomił o zdarzeniu burmistrza miasta, a ten poinformował odpowiednie służby.

Ksiądz, który odprawił niedzielną mszę, tłumaczył się niewiedzą - podaje "Il Giorno". Antonio Lunghi przyznał, że nie używa internetu, a to właśnie drogą elektroniczną rozesłano do parafii informacje o zawieszeniu odprawiania mszy z powodu kryzysu epidemiologicznego.

Koronawirus we Włoszech

Przypomnijmy, że we Włoszech stwierdzono już ponad 2200 przypadków zakażenia koronawirusem i 79 zgonów nim spowodowanych. Wirus z Wuhan zbiera większe żniwo jedynie w Chinach i Korei Południowej. Najwięcej przypadków koronawirusa we Włoszech stwierdzono w północnych regionach, a przede wszystkim w Lombardii. 

Więcej o: