Angela Merkel chciała podać rękę niemieckiemu ministrowi, ten odmówił. "To nie brak manier"

Podczas poniedziałkowego spotkania w Berlinie niemiecki minister Horst Seehofer odmówił podania ręki Angeli Merkel. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery. Niemiecka kanclerz początkowo wyglądała na zaskoczoną, ale po chwili przyznała, że jego zachowanie "było właściwe" z uwagi na epidemię koronawirusa. Dotychczas w Niemczech patogenem zakaziło się 150 osób.

Podczas poniedziałkowego spotkania dot. polityki migracyjnej w Berlinie jeden z ważniejszych polityków CSU i federalny minister spraw wewnętrznych - 70-letni Horst Seehofer - odmówił podania ręki Angeli Merkel - opisuje portal Deutsche Welle. Kamery stacji telewizyjnych zarejestrowały, jak kanclerz Niemiec podchodzi do polityka z wyciągniętą dłonią, ten jednak oponuje i zamiast podać jej swoją dłoń, oponuje w geście protestu.

Niemiecki minister odmówił Angeli Merkel podania ręki

Niemiecka kanclerz zareagowała na gest polityka śmiechem. - To byli właściwe zachowanie - skomentowała po chwili, zajmując obok niego miejsce przy stole. Wszystko widać na poniższym nagraniu:

Gest niemieckiego ministra był szeroko komentowany w niemieckich mediach. 70-letni polityk w rozmowie z lokalnym dziennikiem "Bild am Sonntag" zaznaczył, że w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa zrezygnował z tradycyjnego podawania dłoni na przywitanie. Jak dodał, "nie ma to nic wspólnego z brakiem manier". 

Koronawirusem zakaziło się do tej pory w Niemczech 150 osób, z czego aż 86 przypadków zanotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii. "Strach przed koronawirusem zmienia nawyki w Niemczech" - opisuje agencja AP, dodając, rząd Niemiec nie wydał jednak oficjalnego ostrzeżenia przez uściskami dłoni. Takie obostrzenie wprowadziły z kolei władze Francji - mieszkańcom doradza się też zrezygnowania z pocałunków w policzek, które są popularną formą powitania. 

Zobacz wideo Korwin-Mikke: Moja córka mnie pyta, czy nie umrze na koronawirusa
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Angela Merkel chciała podać rękę niemieckiemu ministrowi, ten odmówił. "To nie brak manier"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl