Koronawirus w Iranie. Nie żyje Mohammad Mirmohammadi, doradca Najwyższego Przywódcy

Z powodu zakażenia koronawirusem zmarł 71-letni Mohammad Mirmohammadi. To doradca przywódcy Iranu Alega Chameneiego. Według agencji AP to pierwszy tak wysoko postawiony polityk w tym kraju, który zmarł wskutek choroby wywołanej przez wirus SARS-CoV-2.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Iranie z dnia na dzień wzrosła o połowę - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Dotychczas w wyniku zakażenia koronawirusem i powodowanej przez niego choroby COVID-19 zmarło w Iranie 66 osób, z czego 12 w ciągu ostatniej doby. Wiceminister zdrowia Iranu Alireza Raisi poinformował, że liczba zakażonych to obecnie 1501 osób.

Koronawirus w Iranie. Mohammad Mirmohammadi nie żyje

W niedzielę osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 było o 523 mniej. Iran jest drugim na świecie krajem pod względem liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa. Zdecydowanie najwięcej osób - ponad 2900 - zmarło w Chinach, skąd wirus zaczął się rozprzestrzeniać na cały świat.

Agencja AP, powołując się na informacje państwowej rozgłośni radiowej, poinformowała, że w wyniku zakażenia wirusem zmarł Mohammad Mirmohammadi. 71-letni polityk, doradca Najwyższego Przywódcy Iranu Alego Chemeneiego. Mężczyzna zmarł w nocy w szpitalu w Teheranie. Kilka dni wcześniej w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarła matka polityka. 

Zobacz wideo Korwin-Mikke: Moja córka mnie pyta, czy nie umrze na koronawirusa

Koronawirusem w Iranie zakaziło się dotychczas wielu czołowych polityków, m.in. wiceprezydentka Masoumeh Ebtekar czy wiceminister zdrowia Iradż Harirtczi.

Więcej o: