Chiny. Wuhan zamyka jeden z tymczasowych szpitali walczących z koronawirusem. Spadek liczby zakażeń

Miasto Wuhan zamknęło jeden z 16 tymczasowych szpitali, które wybudowano w pośpiechu, aby walczyć z epidemią koronawirusa. Z placówki zostali wypisani wszyscy leczeni tam pacjenci. Stało się to, kiedy w Chinach odnotowano kolejny spadek liczby zakażeń koronawirusem.

O zamknięciu prowizorycznego szpitala zakaźnego w Wuhan poinformowała chińska telewizja CCTV. Z jej doniesień wynika, że do zamknięcia placówki doszło po wypisaniu ostatnich 34 zdrowych pacjentów. Miasto Wuhan utworzyło łącznie 16 tymczasowych szpitali, w których w sumie znalazło się 13 tys. łóżek. Do tej pory hospitalizowano tam 12 tys. osób. 

Zobacz wideo Pocałunek przez szpitalną szybę. Chińska pielęgniarka od dwóch tygodni nie może spotkać się ze swoim chłopakiem

Wiadomość o zamknięciu jednego z 16 wybudowanych naprędce szpitali zbiegła się z informacją o wyraźnym spadku liczby nowych przypadków zakażeń w prowincji Hubei i jej stolicy, mieście Wuhan - informuje agencja Reuters. W ciągu minionej doby stwierdzono 202 nowe przypadki zakażenia, podczas gdy dzień wcześniej było ich o ponad 370 więcej. Wszystkie z nich stwierdzono w objętej kwarantanną prowincji Hubei.

Koronawirus w Chinach. W walce z COVID-19 wykorzystuje się terapię komórkami macierzystymi

Przypomnijmy, że do tej pory w Chinach kontynentalnych potwierdzono 80 026 przypadków zakażenia koronawirusem oraz 2 912 zgonów z nim związanych. Wyleczono i wypisano ze szpitala 44 462 pacjentów. W walce z koronawirusem Chiny zaczęły wykorzystywać terapię komórkami macierzystymi. Tamtejsze media podają, że terapię tę wykorzystano w leczeniu 65-letniej pacjentki w Kunmingu, która przez dwa tygodnie walczyła o życie na oddziale intensywnej terapii. Według chińskich naukowców jej stan znacznie polepszył się po czterech dniach od rozpoczęcia terapii komórkami macierzystymi.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Chiny. Wuhan zamyka jeden z tymczasowych szpitali walczących z koronawirusem. Spadek liczby zakażeń
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl