Przeziębiony papież Franciszek nie weźmie udziału w rekolekcjach. Pierwsza taka sytuacja od 70 lat

Papież Franciszek poinformował wiernych, że nie będzie mógł brać udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Uczestnictwo papieża w uroczystościach zorganizowanych w miasteczku Ariccia zostaje odwołane z powodu przeziębienia, z którym od jakiegoś czasu zmaga się ojciec święty.
Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Jak podaje "Time" papież ogłosił swoją decyzję podczas modlitwy Anioł Pański, która co niedzielę przyciąga na plac św. Piotra tysiące wiernych. Będzie to pierwszy przypadek w siedmioletnim pontyfikacie, kiedy papież Franciszek nie weźmie udziału w rekolekcjach.

Papież Franciszek nie weźmie udziału w rekolekcjach. Władze Watykanu: To nie jest koronawirus

Ojciec święty miał wziąć udział w uroczystościach zorganizowanych w miasteczku Ariccia na południu Włoch. Papież zaznaczył, że będzie śledził trwające do piątku rekolekcje z Watykanu oraz poprosił wiernych o modlitwę za powodzenie dni skupienia.

- Duchowo łączę się z Kurią i ze wszystkimi osobami, które przeżywają chwile modlitwy, odbywając rekolekcje w domu - dodał Franciszek. Portal "Il Sismografo" zauważył, że rekolekcje dla Kurii Rzymskiej odbędą się bez udziału papieża po raz pierwszy od 70 lat. W poniedziałek Watykan zaprzeczył doniesieniom "The Global Times", który twierdził, że papież Franciszek zaraził się koronawirusem

83-letni papież Franciszek pojawił się w niedzielę na modlitwie Anioł Pański. Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie od Środy Popielcowej. Wcześniej papież ograniczył swoje audiencje oraz obowiązki, co tłumaczone było "lekką niedyspozycją" ojca świętego. Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi papież kilkukrotnie kasłał.

Więcej o: