Boris Johnson ożeni się po raz trzeci. Wkrótce na świat przyjdzie "Boris Baby"

Służby prasowe premiera Wielkiej Brytanii poinformowały o jego zaręczynach z Carrie Symonds. Boris Johnson będzie więc pierwszym od 200 lat szefem brytyjskiego rządu, który weźmie ślub w trakcie urzędowania. Wkrótce na świat przyjdzie też kolejny potomek kontrowersyjnego polityka.

- Premier oraz panna Symonds mają przyjemność ogłosić swoje zaręczyny oraz że spodziewają się narodzin dziecka - poinformowały służby prasowe Borisa Johnsona. Piąte dziecko brytyjskiego premiera ma przyjść na świat wczesnym latem. Informację o zbliżającym się ślubie przekazała też w mediach społecznościowych sama Carrie Symonds.

>>> Oko na świat. Co zmieni się dla nas po brexicie?

Zobacz wideo

Boris Johnson ożeni się po raz trzeci. Premier Wielkiej Brytanii i Carrie Symonds spodziewają się dziecka

Jak wyliczyli dziennikarze "The Telegraph" Johnson będzie pierwszym od 200 lat brytyjskim premierem, który stanie na ślubnym kobiercu w trakcie urzędowania przy 10 Downing Street.

55-letni Johnson i 31-letnia Symonds są parą od dwóch lat. W 2009 roku obecna partnerka brytyjskiego premiera rozpoczęła pracę w biurze prasowym Partii Konserwatywnej, a później współpracowała z Johnsonem, gdy ten ubiegał się ponownie o stanowisko burmistrza Londynu. W 2018 r. została szefową biura prasowego partii, z której odeszła jednak rok później, by rozpocząć pracę w organizacji "Oceana".

Dla Johnsona będzie to już trzeci ślub. W 1987 roku polityk związał się z Allegrą Mostyn-Owen. Rozwód nastąpił w 1993 roku. Dwanaście dni po unieważnieniu małżeństwa Johnson ożenił się z Mariną Wheeler, z którą ma czworo dzieci (piąte dziecko szefa rządu przyszło na świat w 2009 w wyniku romansu z Helen MacIntyre). Od 2018 pozostaje z Wheeler w separacji i - jak informują brytyjskie media - osiągnął niedawno "porozumienie finansowe". 

Więcej o: